Colon C wraca na półki sklepowe z zatwierdzoną procedurą obróbki termicznej

Colon C wraca na półki sklepowe z zatwierdzoną procedurą obróbki termicznej!
Colon C wraca na półki sklepowe z zatwierdzoną procedurą obróbki termicznej

W kwietniu 2021 r. Orkla Care przeprowadziła prewencyjne wycofanie z rynku wszystkich produktów marki Colon po tym, jak duńskie władze ustaliły, że istnieje możliwy związek pomiędzy składnikiem zawartym w tych produktach, a zachorowaniami na salmonellozę w Danii. We współpracy z zewnętrznymi ekspertami, Orkla Care opracowała zatwierdzony proces obróbki termicznej suplementu diety Colon C, dzięki czemu preparat jest ponownie dostępny na rynku.

 

Colon C powracający na rynek, to suplement diety zawierający łupinę nasienną babki jajowatej (Psyllium husk), która została poddana obróbce termicznej. Przez ostatnie miesiące Orkla Care zweryfikowała wszystkie procesy związane z produkcją preparatów marki Colon oraz opracowała jeszcze bezpieczniejszy sposób przetwarzania surowca - łupiny nasiennej babki jajowatej pozyskiwanej z Indii. Indie są źródłem większości składników używanych przez europejskich producentów.

 

Kluczową cechą nowej metody produkcji Colon C jest fakt, że surowiec z Indii poddawany jest obróbce cieplnej w fabryce w Europie. Nowy proces produkcyjny został poddany szczegółowym testom, które potwierdziły, że produkt jest bezpieczny mikrobiologicznie.

 

"Przed ponownym wprowadzeniem Colon C na rynek, po przeprowadzeniu specjalistycznych badań, zdecydowaliśmy się na obróbkę termiczną, która skutecznie eliminuje wszelkie bakterie, w tym bakterie salmonelli. Ze względu na brak dostępności rozwiązań spełniających nasze wysokie standardy bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy się na stworzenie całkowicie nowego, zwalidowanego procesu obróbki termicznej we współpracy z zewnętrznymi specjalistami. Proces ten zapewnia, że produkt jest bezpieczny mikrobiologicznie" - mówi Nilüfer Sahin, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w Orkla w Danii.  

 

Badania konsumenckie pokazują, że klienci są zadowoleni z preparatu Colon C poddanego obróbce termicznej. Orkla Care poddała nowy Colon C testom konsumenckim, aby upewnić się, że produkt jest nadal tak samo skuteczny jak przed obróbką cieplną. Konsumenci nie mieli co do tego wątpliwości.

 

"Konsumenci, którzy przetestowali Colon C z zastosowaniem nowej technologii produkcyjnej twierdzą, że jest on tak samo skuteczny, jak przed obróbką termiczną. Oprócz bezpieczeństwa produktu, jest to dla nas priorytet", mówi Nilüfer Sahin.

 

Dodatkowo informujemy, że spółka Orkla Care S.A., za pośrednictwem Narodowego Instytutu Leków, wykonała badania mikrobiologiczne dla serii preparatów Colon zablokowanych w naszym magazynie. Nie stwierdzono obecności Salmonelli w badanych próbkach. Produkty odpowiedają wymaganiom. Dotyczy to poniższych serii:

Nazwa

Nr Serii

Colon C 200 g PL

504616

Colon C 200 g PL

504617

Colon Ibesol 150 g PL

501607

Colon Ibesol 150 g PL

501608

Colon C 100g PL

506378

Colon C promotional pack. (6x250g) PL

508939

Colon C promotional pack. (6x250g) PL

508940

Colon C promotional pack. (6x250g) PL

508941

Colon C promotional pack. (6x250g) PL

509269