Z troską o Ciebie,
Z troski
o Ziemię

Każdego dnia działamy z troską o naturę, o przyszłość a przede wszystkim z troską o Ciebie – bo jesteś częścią ich obu. To właśnie ta troska napędza wszystkie nasze działania. To dzięki niej wspieramy również inicjatywę ONZ "Cele Zrównoważonego Rozwoju".

loga firmloga firmloga firmloga firm

Orkla Care. We care. About world, about you, about future

Z troską o CiebieZ troską o Ciebie

O akcji

Codziennie troszczysz się o zdrowie, myjąc zęby szczoteczką Jordan i łykając suplement Bodymax, troszczysz się o bliskich, pamiętając by w domu nie zabrakło tranu Möller’s, troszczysz się o higienę, używając produktów Klar? Wszystko to sprawia, że razem z Orkla Care troszczysz się także o planetę. Stoimy za każdą z tych marek i dbamy, żeby ich produkty pozostawały przyjazne naturze, od produkcji, przez skład, dystrybucję, po recycling. Troszczymy się razem z Tobą i dzięki Tobie. Teraz połączyliśmy siły z Onet.pl by wspólnie jeszcze efektywniej dbać o naturę, wspierając inicjatywę ONZ „Cele Zrównoważonego Rozwoju”. Dołącz do nas, wybierając nasze marki i odwiedzając stronę niechzyjeplaneta.onet.pl

Sprawdź jak realizujemy cele zrównoważonego rozwoju

Orkla liderem w dziedzinie przeciwdziałania zmianom klimatycznym

Program inwestorski CDP zaliczyła Orklę do grona najlepszych spółek giełdowych, pod względem...

Zobacz więcej >

Orkla zmniejsza swój wpływ na klimat

Fińska fabryka przechodzi na odnawialną energię elektryczną produkowaną z wiatru.

Zobacz więcej >

Orkla w grupie firm Dow Jones Sustainability Index

Po raz kolejny Orkla została uwzględniona na liście Dow Jones Sustainability Index Europe.

Zobacz więcej >

Orkla po raz kolejny na liście FTSE4Good Index

Trzeci rok z rzędu zostaliśmy wyróżnieni w FTSE4Good Index, który wskazuje organizacje stosujące...

Zobacz więcej >

Łączymy siły dla środowiska!

Zmiany klimatyczne stanowią jedno z największych wyzwań obecnych czasów. Ograniczenie emisji gazów...

Zobacz więcej >

Mobilizacja przedsiębiorstw do osiągnięcia celu klimatycznego 1,5C

Orkla Care wspiera globalną kampanię mającą na celu zmobilizowanie biznesu i przemysłu do osiągnięcia celów...

Zobacz więcej >
Naturalny skład produktów

Wszystkie butelki Tranu Norweskiego Möller’s są oznaczone niebieskim certyfikatem MSC, który jest wiarygodnym znakiem potwierdzającym pochodzenie produktów ze zrównoważonych źródeł i identyfikowalności produktów.
Temat nadmiernie prowadzonych połowów oraz przełowienia mórz i oceanów jest dla nas niezmiernie ważny, dlatego dołączyliśmy do Programu MSC. Do 2025 roku zamierzamy w 100% przejść na wykorzystanie surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł.
W odpowiedzi na oczekiwania konsumentów, którzy za jedno z największych zagrożeń dotyczących mórz, oceanów, dzikiej przyrody i ludzi, uważają wyczerpanie gatunków ryb*, dbamy o to, aby nasze produkty pochodziły ze sprawdzonych źródeł i przyczyniały się do prowadzenia zrównoważonych praktyk połowowych.

*Badanie wśród konsumentów suplementów diety oraz tranu przeprowadzone przez GlobeScan na grupie 2800 respondentów na siedmiu europejskich rynkach

instagramfacebook
Naturalny skład produktów
Bodymax

Bodymax jest jedną z pierwszych marek w kanale farmaceutycznym, która w trosce o środowisko wprowadza opakowania zrównoważone. Dzięki tej zmianie oszczędzimy aż 240 drzew rocznie i ograniczymy ślad węglowy. Nasze nowe, lekkie opakowania są wykonane w 48% z plastiku z recyklingu. Chcemy wspierać nasz lokalny rynek w dostarczaniu rozwiązań przyjaznych naturze

instagramfacebook
Naturalny skład produktów
Jordan

Marka Jordan przygotowała serię Green Clean, to linia produktów do kompleksowej higieny jamy ustnej, która powstała w duchu zrównoważonego rozwoju, ekologii oraz less waste. Łączy w sobie zarówno skandynawskie wzornictwo, jak i troskę o środowisko. Produkty zostały wykonane w większości z materiałów z recyklingu, takich jak przetworzony plastik i papier, oraz naturalnych składników. Bez kompromisów w zakresie jakości i skuteczności czyszczenia jamy ustnej. Nasze pasty do zębów z serii Green Clean nie posiadają zbędnego kartonika, tak samo jak wszystkie inne pasty które oferujemy.

instagramfacebook
Naturalny skład produktów
Klar

Produkty Klar powstały z miłości do natury. Produkowane są w Skandynawii, będącej zielonym wzorem świadomego i zrównoważonego rozwoju, w fabrykach wykorzystujących 100% energii odnawialnej. Ich opakowania tworzone wyłącznie z plastiku pochodzącego z recyklingu, dzięki czemu są łatwo biodegradowalne. Produkty Klar spełniają restrykcyjne standardy produkcji, a ich składniki zostały dogłębnie przebadane dermatologicznie i dzięki temu Klar posiada najważniejsze certyfikaty Nordyckiego Łabędzia oraz Norweskiego Stowarzyszenia Astmy i Alergii. Jesteśmy bardzo dumni z produktów Klar: z tego, co zawierają, czego nie zawierają, z tego, jak są produkowane, jak doskonałą mają jakość.

instagramfacebook